Lehed

  • Kodu
  • Raamatud
  • Autorid
  • Edetabelid
  • Minust
  • Proovikivi RTE

teisipäev, 24. september 2013

9 kohta, kust leida tasuta e-raamatuid

tasuta_e-raamatud

Siit leiad nimekirja üheksa suurepärase viisiga tasuta e-raamatute tõmbamiseks. Kui sa loetletud kohtadest raamatut ei leia, pole seda ilmselt kuskilt võimalik tasuta saada!

Välja arvatud raamatukogust. Paberkandjal. Võib-olla.

  1. Eesti raamatupoodide kodulehed. Kõik suuremad raamatupoed pakuvad väikest valikut raamatuid tasuta alla laadimiseks. Peamiselt leiab sealt autoriõiguste tähtaja ületanud teoseid ja raamatuid, mille lugemise eest keegi maksta ei taha:
  2. Raamatukogud ja arhiivid. Kindlasti pole sealt mõtet menukirjandust otsida. Otsid aga kohustuslikku kirjandust? Soovid targaks saada? Siis need on just kohad, kuhu minna
  3.  Project Gutenberg. See on maailma suurim (seaduslik) tasuta e-raamatute kogumik. Sarnaseid lehekülgi on veel mitmeid, aga kui Sa just midagi erialast ei otsi, on Gutenberg parim valik. Eestikeelseid raamatuid pole.
  4. Goodreads. Maailma suurim lugejaportaal. Raamatute valik on suur. Huvitava lugemise leidmist hõlbustavad kaaslugejate hinnangud ja kommentaarid. Eestikeelseid raamatuid pole.
  5. Amazon. Maailma suurim e-raamatute pood pakub hunniku raamatuid tasuta või väga soodsa hinnaga. Võib leida isegi midagi huvitavat, mis ei pärine eelmisest (või üle-eelmisest) sajandist. E-raamatud on tasuta saadaval ka teistest suurtelt müüjatelt. Eestikeelseid raamatuid pole.
  6. Foorumid. Need peidavad endas lisaks muudele materjalidele (mängud, programmid, filmid) tohutu valiku populaarseid ja sageli värskelt ilmunud raamatuid. Eestikeelseid teoseid pole. Foorumid nõuavad registreerimist ja sageli aktiivset osalust. Võib leida raamatuid, mis muul viisil kättesaadavad pole.
  7. Torrentid. Kõik, mis internetis kättesaadav on, on tavaliselt alla laetav ka torrentite abil. Siin on õpetus, kuidas torrenteid alla laadida. Eestikeelsete raamatute valik on kesine.
  8. Google. Google on otsimootorina pigem kõikide eelnevate allikate vahendaja. Sisesta vaid otsitava raamatu nimi ja soovitud failiformaat (pdf, epub, mobi). Vabalt võid panna formaadiks “torrent”. See suurendab raamatu leidmise tõenäosust nende failide näol, mille peale muidu poleks tulnud. Näiteks otsingusse Tõde ja õigus torrent kirjutades tuleb mul esimeseks vastuseks hoopis audioraamat.
  9. Mirc. Hea viis, kuidas leida värskeid menukeid! Siin on õpetus, kuidas Mirc programmi kasutades raamatuid leida ja alla laadida. Eestikeelseid raamatuid pole.

Tead veel mõnd head e-raamatute allikat? Anna kommentaarides teada!





1 kommentaar:

  1. Hei

    Lisaks siia veel ühe lingi http://manybooks.net/. See on koht, kus on olemas kogu klassikaline kirjandus ingliskeeles (mitte eesti klassikaline kirjandus).

    VastaKustuta